Jak podpořit otěhotnění

Snaha o otěhotnění může být někdy velmi stresující a nepříjemnou záležitostí, hlavně v případě, že se početí potomka delší dobu nedaří.

Máte pocit, že jste vyzkoušeli všechno a stále bez úspěchu? Podívejte se s námi na ověřené rady, které vás dovedou až k vysněnému dítěti.

Otěhotnění

Přirozené otěhotnění je stav, který následuje po nechráněném pohlavním styku, kdy mužské spermie oplodní ženské vajíčko. Jedná se o proces, který začíná početím a končí porodem.

Těhotenství trvá zhruba 40 týdnů, častěji zmiňovaných 9 měsíců a dělí se do tří trimestrů.

Poznejte svůj ovulační cyklus

Pro přirozené početí je nutné znát ovulační cyklus. Už na základní škole jste se mohly učit, že je možné otěhotnět pouze během plodných dnů.

Vajíčko je oplodněno ve vejcovodu a po cestě do dělohy prodělává první buněčná dělení. Pokud není oplodněno, přichází menstruace.

Jak dlouho ovulace trvá

Menstruační cyklus se u konkrétních žen liší, obecně však platí, že ovulace trvá zhruba necelý týden. Málokdo však ví, že vajíčko je možné oplodnit pouze 24 hodin.

Ptáte se, jak je možné se do této krátké doby trefit? Spermie ve zdravém ženském prostředí přežívají až 72 hodin. Proto je možné snažit se o otěhotnění už tři až čtyři dny před samotnou ovulací, stejně jako pár dní po ní.

Znaky ovulace

Mnoho žen svou ovulaci pozná podle změny nálad. V době ovulace máte přirozeně větší chuť na milování, můžete u sebe sledovat citlivější vnímání, zbystření smyslů a také se cítíte mnohem víc sebevědomě a atraktivně.

Přidává se i zvýšení vlhkosti v intimních partiích a hlavně u poševního vchodu. Ovulaci a plodné dny je možné poznat také podle děložního hlenu, který je velmi kluzký až vodnatý.

Prostředí na otěhotnění

O plánovaném otěhotnění koluje několik mýtů. Možná jste už slyšely, že je potřeba dát si hned po pohlavním styku nohy nahoru tak, aby měly spermie lepší přístup až k vajíčku.

Ve skutečnosti však na těchto vnějších vlivech příliš nezáleží. Pro otěhotnění je mnohem důležitější správné pH pochvy.

Pozor na kyselé prostředí

Je potvrzeno, že tam, kde je přílišná kyselost není možné, aby vznikl život. U žen, které mají překyselený organismus je možné naměřit velmi nízké pH.

I když vám tedy spermiogram potvrdí plodnost partnera a zdravé i kvalitní spermie, v mnoha případech se stane, že spermie nepřežijí v příliš kyselém prostředí pochvy.

Ideální pH k otěhotnění začíná na čísle 6,8, a to i přesto, že velká část lidí má pH okolo 5,5. Prvním krokem k otěhotnění je tedy snaha o vytvoření zásaditého prostředí.

Přípravky na podporu otěhotnění

Pokud se již delší dobu snažíte o početí vlastního potomka, nejspíš jste vyzkoušeli množství babských rad, možná jste navštívili léčitele nebo od základů změnili svůj jídelníček.

Zkuste navíc doplnit potřebné minerální látky a vitamíny, které podporují plodnost mužů a plodnost žen. Tyto látky vždy musí mít schválené a potvrzené léčivé i zdravotní účinky, týkající se plodnosti.

Na co si dát pozor

Nepřítelem při plánování otěhotnění je rozhodně všudypřítomný stres. Zkuste se na otěhotnění tolik nesoustředit, a pokud si vyberete vhodné doplňky stravy na podporu plodnosti, je možné, že většinu problémů s otěhotněním, velmi rychle vyřeší za vás.

Abyste svou snahu o dítě ještě víc podpořili, vyhněte se při pohlavním styku použití lubrikačních gelů. Ty mohou vytvořit takové prostředí v pochvě, že nepřežije žádná spermie.

Mnoho lidí neví, že velmi podobný účinek mají i lidské sliny, které nepříznivě ovlivňují pohyblivost spermií.

Orgasmus na místě

Ženský orgasmus zvyšuje šance k otěhotnění pomocí stahů dělohy, která tímto způsobem vtahuje spermie až do děložního hrdla

I když se ve většině knih, časopisů a dokonce i internetových diskuzích a magazínech dočtete, že orgasmus není známkou skvělého sexu, že si milostné hrátky užijete i bez něj, u snahy otěhotnět zpozorněte.

Ženský orgasmus výrazně zvyšuje šance k otěhotnění, hlavně pomocí stahů dělohy, která tímto způsobem vtahuje spermie až do děložního hrdla, kde dochází následně k oplodnění vajíčka.

Neodkládejte přirozené otěhotnění

Všeobecně platí, že kolem 25 až 30 let je ženské tělo na vrcholu svých sil, a tedy připraveno k přirozenému početí. Od 35 let začíná tento vrchol klesat a pravděpodobnost otěhotnění se snižuje.

Nezapomínejte na to, že každá žena se narodí s určitým počtem vajíček a tento počet v průběhu života klesá.

Podpora plodnosti pro páry

Vaginální čípky Myoovunelle vytváří příznivé prostředí pro správnou funkci spermií

Při nezdaru o přirozené početí vás čeká návštěva lékaře. Je potřeba celkové vyšetření ženy, stejně jako vyšetření muže a následné podstoupení spermiogramu.

Na základě všech vyšetření je možné mluvit o neplodnosti a začít řešit i konkrétní problémy. Ideální podporou plodnosti pro páry mohou být například vaginální čípky Myoovunelle.

Zajistěte optimální pH

Velkou výhodou těchto čípků je zajištění optimálního pH v pochvě. Čípky vytváří příznivé prostředí pro správnou funkci spermií.

Díky obsahu Myo-inositolu se vytváří ideální podmínky, vedoucí k oplodnění vajíčka. Myo-inositol výrazně pomáhá zkapalnit cervikální hlen a semennou tekutinu tak, aby byla cesta k vajíčku pro spermie co nejsnadnější.

Užívání jen v době ovulace

Myoovunelle čípky se navíc nemusí užívat po celou dobu cyklu, ale pouze obden v době ovulace, která trvá zhruba pět dnů.

Vaginální čípky je nejlépe zavádět vždy před spaním a pohlavní styk naplánovat minimálně 6 hodin po zavedení.

Výpočet plodných dnů

Pro výpočet plodných dnů můžete použít menstruační kalendář nebo kalkulačku

Pro jednodušší výpočet plodných dnů můžete použít menstruační kalendář nebo kalkulačku plodných dnů. Pro ulehčení výpočtu si spočítejte, kolik dnů přesně trvá váš cyklus.

Většinou se toto číslo pohybuje okolo 28 dnů. Zároveň byste měly vědět, kolik dnů trvá vaše menstruace, většinou se toto číslo pohybuje od 3 do 7 dnů.

Pokud váš cyklus trvá zmíněných 28 dnů, k ovulaci dochází zhruba čtrnáctý den. Plodné dny je tedy možné určit na jedenáctý až šestnáctý den v cyklu.

V některých případech se však ovulace dostaví dříve nebo naopak později. V tomto případě vám pomohou ovulační testy, dostupné v téměř každé lékárně.

Podpora plodnosti muže

Důležitým krokem k vyvrácení neplodnosti nebo snížené funkce mužských pohlavních orgánů je vyšetření pomocí spermiogramu.

Ten dokáže zjistit konkrétní množství spermií, obsažených v ejakulátu. Stejně tak řeší jejich tvar, pohyblivost, rychlost a v neposlední řadě i kvalitu.

Nechte si udělat spermiogram

Vyšetření pomocí spermiogramu dokáže zjistit množství, tvar, pohyblivost, rychlost a kvalitu spermií v ejakulátu

Na správné funkci mužských reprodukčních orgánů se podílí několik vlivů. Mezi nimi například životní styl, míra stresu a také celkový zdravotní stav, a to včetně pravidelného užívání léků.

Možná jste ani nevěděli, že zdraví spermií ovlivňuje například i obyčejný Paralen.

Pokud vám nevyšly výsledky spermiogramu podle vašich představ, naplánujte si zhruba za tři měsíce nový odběr. Po tuto dobu vyzkoušejte doplňky stravy na podporu plodnosti.

Zařaďte vitamíny pro podporu plodnosti

Můžete zařadit do svého jídelníčku doplněk stravy Folandrol. Tento doplněk stravy obsahuje vysoké množství selenu, který slouží k přirozené tvorbě spermií a jejich zrání.

Součástí Folandrolu je i vitamín E, chránící před oxidativním stresem. Ve složení nechybí ani inositol, což je důležitý vitamín skupiny B a je obtížné doplnit jej v požadovaném množství z běžně konzumovaných potravin.

Podpořte svůj zdravotní stav

Folandrol oceníte nejen pro jeho vlastnosti, ale také velmi příjemnou chuť. V balení naleznete bílý prášek v sáčcích, rozpustný ve vodě.

Tento doplněk stravy, je možné užívat kdykoliv během dne a doporučená denní dávka je jeden sáček. Ideální doba užívání je okolo zmíněných 2 až 3 měsíců, kdy se může váš spermiogram výrazně zlepšit anebo za tuto dobu dochází rovnou k početí.

Podpora plodnosti ženy

Ženy se v případě problémů s přirozeným otěhotněním často trápí a následný stres se rychle projeví na psychice.

Mnoho žen cítí beznaděj, pocit selhání a pohled na kamarádky, které otěhotněly, aniž by to přímo plánovaly nebo chtěly, je opravdu bolí. I tento stav má však řešení.

Vyzkoušejte doplněk stravy Inofolic Premium s obsahem myo-inositolu, alfalaktalbuminu a kyseliny listové.

Užívání Inofolicu je možné i v případě, že jste právě vysadily antikoncepci a chcete své tělo vyčistit a připravit na plánované těhotenství.

Díky jednoduchému podávání se veškeré složky přípravku velmi rychle vstřebají do těla. Odborníci doporučují její užívání dva až tři měsíce před plánovaným početím.

Čtěte pečlivě návod k použití. MYOovunelle je zdravotnický prostředek, certifikát vydala notifikovaná osoba 0373.