Podpora otěhotnění

Hlavní faktory, které ovlivňují oplodnění:

SPERMIE, CERVIKOVAGINÁLNÍ PROSTŘEDÍ (období ovulace a kvalita a pH cervikálního hlenu), OOCYT = vajicko

Začínáte plánovat rodinu a přemýšlíte jak zvýšit pravděpodobnost početí? Snahu o přirozené otěhotnění můžete podpořit různými způsoby.

Mezi nejdůležitější faktory patří především psychický stav a zdravá životospráva. Prvním doporučením je žijte zdravě. Doporučuje se pestrá a vyvážená strava i dostatek pohybu.

Pokuste se omezit polotovary a potraviny obsahující konzervanty, také alkohol, kávu a samozřejmě i cigarety. Pokud se nebojíte experimentovat, zkuste vsadit na „babské rady“. Nejčastěji se doporučuje pít čaj z bylinek, například z kontryhelu. Chcete zapojit i partnera? Po pohlavním styku si podložte pánev, opřete si zdvihnuté nohy o jeho tělo a umožněte tak spermiím snadnější pohyb k vajíčku. V neposlední řadě můžete vyzkoušet cvičení podle Mojžíšové, o kterém snad slyšela každá žena, snažící se otěhotnět.

Mezi další, možná méně známe metody, jak napomoci spermiím dostat se k vajíčku, jsou metody „prstíčková“ a „stříkačková“.

Prstíčková metoda

Prstíčková, prstová nebo také prstíková metoda je metoda, kterou mohou páry podpořit otěhotnění přirozenou cestou. Jedná se o metodu kdy po pohlavním styku žena nebo partner pomohou prsty nasměrovat ejakulát správným směrem k děložnímu čípku a tím přiblížit spermii k dozrálému vajíčku ve vejcovodu. K této metodě se doporučuje podložit pánev partnerky polštářem.

Stříkačková metoda

Další metodou, kterou páry mohou vyzkoušet je stříkačková metoda. V praxi to funguje tak, že muž ejakuluje mimo tělo ženy a žena si poté sperma vstříkne injekční stříkačkou do pochvy. Spermie pak mohou snadněji projít děložním čípkem a putovat směrem k vajíčku.

Všechna tato doporučení můžete podpořit doplňky stravy Inofolic pro ženy a Folandrol pro muže v kombinaci s vaginálními čípky MYOovunelle.

Ovulační kalendář – vypočítejte si své plodné dny