Prstíková metoda – jak pomoci otěhotnení

Objevuje se čím dál více případů, kdy se páru nedaří otěhotnět. Pokud je i vaše cesta za vytouženým potomkem příliš dlouhá a náročná, vyzkoušíte téměř všechno. Podpořte přirozené otěhotnění s prstíkovou metodou.

Co je to prstíková metoda

Slyšeli jste už někdy o otěhotnění pomoci prstů? Prstíková nebo také prstíčková metoda je způsob, jak podpořit otěhotnění přírodní cestou.

Zjednodušeně se dá říct, že pomocí prstů je po pohlavním styku ejakulát nasměrován tak, aby se spermie dostaly až k dozrálému vajíčku. Je na místě znát ženskou anatomii a nasměrovat prsty až k děložnímu čípku.

Jak na to

Při prstíkové metodě prsty pomáhají spermiím proniknout až do dělohy

Prsty se jemně odtlačí poševní stěna od čípku, kde je i vchod do dělohy. Následně se spermiím pomáhá proniknout až do dělohy a nejlépe prsty se spermatem namočit i čípek.

Tuto metodu mohou ženy vyzkoušet samy nebo společně se svým partnerem. Pro ideální polohu si žena podloží pánev polštářem, případně složeným ručníkem.

Poslouchejte své tělo

Ovulace se dá vypočítat pomocí menstruačního kalendáře nebo otestovat ovulačními testy

Pro podporu přirozeného otěhotnění je nutné, aby ženy znaly svůj cyklus. Kromě menstruace každý měsíc přichází také ovulace. Ta se dá vypočítat pomocí ovulačního kalendáře, případně se dá otestovat ovulačními testy. Testování oceníte hlavně u nepravidelné menstruace, kdy není možné přesný termín spočítat.

Ovulace je proces, kdy se uvolňuje vajíčko z vaječníku. Pokud je toto uvolněné vajíčko oplodněné spermií, dochází k přirozenému otěhotnění. K ovulaci dochází zhruba v polovině menstruačního cyklu, tedy kolem 14 dne od začátku poslední menstruace.

Cesta k přirozenému otěhotnění

Cestu k přirozenému otěhotnění můžete urychlit pomocí vaginálních čípků MYOovunelle. Ten zvyšuje pravděpodobnost oplodnění a otěhotnění ve spontánních nebo ve stimulovaných cyklech tím, že v poševním prostředí napomáhá vytvářet příznivé podmínky pro správnou funkčnost spermií.

Používání MYOovunelle® společně s pečlivým plánováním pohlavních styků tedy pomáhá párům v jejich snaze o početí.

Podpořte plodnost

Vaginální čípky MYOovunelle zvyšují pravděpodobnost oplodnění

Vyzkoušejte všechny způsoby a doporučené metody, které vás mohou dovést k přirozenému otěhotnění. Doplňte potřebné vitamíny, vyzkoušejte doplňky stravy a kromě toho  se  snažte i o zdravější jídelníček, víc pohybu a méně stresu.  

Čtěte pečlivě návod k použití. MYOovunelle je zdravotnický prostředek, certifikát vydala notifikovaná osoba 0373.