MYOovunelle®

Zdravotnický prostředek pro páry
snažící se o přirozené početí potomka

MYOovunelle® zvyšuje pravděpodobnost oplodnění a otěhotnění ve spontánních nebo ve stimulovaných cyklech tím, že v poševním prostředí napomáhá vytvářet příznivé podmínky pro správnou funkčnost spermií. Používání MYOovunelle® společně s pečlivým plánováním pohlavních styků tedy pomáhá párům v jejich snaze o početí.

MYOovunelle® je zdravotnický prostředek na bázi myoinositolu, jehož vaginální použití vytváří optimální podmínky pro oplodnění vajíčka. Myo-inositol přispívá ke zkapalňování cervikálního hlenu i semenné tekutiny a tím usnadňuje putování spermií za vajíčkem. Myoinositol díky svým antioxidačním vlastnostem chrání spermie před působením reaktivních forem kyslíku, které se běžně v poševním prostředí vyskytují. Dále MYOovunelle® zajišťuje optimální pH prostředí pro životaschopnost spermií a vyrovnává stupeň kyselosti poševního prostředí, která je odpovědná za znehybnění spermií. Díky MYOovunelle® jsou spermie více pohyblivé a tím schopnější oplodnit vajicko.

Ve studii, které se zúčastnilo 50 párů snažících se o početí, bylo pokázáno, že pokud ženy používaly myoinositolové vaginální čípky, výrazně se zlepšila pohyblivost a počet spermií jejich partnerů. Zároveň bylo pozorováno snížení počtu nepohyblivých spermií.1

Oligoasthenoteratospermie pokrytá amorfní vrstvou.

Oligoasthenoteratospermie po aplikaci myo-inositolem.

Studie potvrdila, že aplikace myo-inositolu ovlivňuje pohyblivost spermií rozpuštěním amorfní vrstvy. 2

Obsah balení:

3 vaginální čípky o hmotnosti 1 g
Jeden vaginální čípek obsahuje 2,00 mg myoinositolu, 998,00 mg polosyntetických glyceridů

Složení MYOovunelle® V jednom čípku
MYO-Inositol 2,00 mg
Polosyntetické glyceridy 998,00 mg

Doporučené dávkování:

Způsob podávání

Plodné dny trvají cca 5 dnů (2 dny před ovulací a 2 dny po ovulaci) a v tomto období byste si měla obden opatrně zavádět jeden vaginální čípek MYOovunelle® (nejlépe před spaním).

Dávkování

Jeden vaginální čípek obden během předovulačního vrcholu.
Pohlaní styk plánujte minimálně 6 hodin po vložení čípku.
Doporučujeme nejprve začít s testováním pomocí ovulačních testů již 8. den cyklu před začátkem používání čípků. Ovulační testy zakoupíte v každé lékárně.

ZDE si můžete vypočítat své plodné dny.

REFERENCE:

  1. Montanino et al. 2016. Treating Woman with Myo-Inositol Vaginal Suppositories Improves Partner‘s Sperm Motility and Fertility. International Journal of Endocrinology 2016: 5p.
  2. Colone et al. 2010. Inositol activity in oligoasthenoteratospermia – An in vitro study. Eur Rev Med Pharmacol Scie 14: 891-896.

Ovulační kalendář – vypočítejte si své plodné dny

Čtěte pečlivě návod k použití. MYOovunelle® je zdravotnický prostředek, certifikát vydala notifikovaná osoba číslo 0373.