Stříkačková metoda – způsob jak pomoci otěhotnění

Snažíte se o dítě a nedaří se vám? Možná máte za sebou nevydařené pokusy o otěhotnění a hledáte způsob, jak otěhotnět přirozenou cestou.

Slyšeli jste už o metodě otěhotnění, ke které se používá stříkačka? Nejedná se o proces umělého oplodnění. Stříkačkovou metodu si můžete vyzkoušet i doma.

Co je to stříkačková metoda

Při stříkačkové metodě se zavedenou spermie do pochvy pomocí stříkačky

Jedná se o způsob zavedení spermií do pochvy pomocí stříkačky. Ve většině případů muž ejakuluje mimo tělo ženy, ideálně tak, aby se spermií nedotkl lubrikační gel ani sliny. Může se jednat i o spermie z mužské masturbace.

Následně jsou spermie nabírány do injekční stříkačky, a poté si je žena sama nebo s pomocí muže vstříkne do pochvy.

Kdo tuto metodu ocení

Pokud jsou spermie takto plánovaně vstříknuty přímo k děložnímu čípku, rychleji a snáz doputují k vajíčku.

Ocení to nejen páry, které na spermiogramu zjistily, že má muž pomalé a méně pohyblivé spermie, ale také páry, snažící se o otěhotnění již delší dobu.

Na co si dát pozor

Tento způsob použití stříkačkové metody, podobně jako použití prstíkové metody vám pomůže k rychlejšímu početí.

Nezapomeňte na dezinfekci injekční stříkačky, abyste nezanesli do pochvy zánět. Pokud muž ejakuluje do kalíšku, případně používá erotické pomůcky, je potřeba, aby byly i tyto předměty vydezinfikovány.

Podpora ovulace

Doba, kdy je možné otěhotnět se nazývá ovulace a trvá zhruba 24 hodin. V tuto dobu je možné, aby se spermie spojila s vajíčkem, snažit se však můžete i tři dny před a tři dny po ovulaci.

Ovulace se opakuje každý měsíc, většinou kolem 14 dne od začátku poslední menstruace. Během ovulace dochází také ke změnám poševního prostředí.

V době menstruačního cyklu je prostředí v pochvě kyselé a je pro spermie nepříznivé. Při ovulaci se naopak toto prostředí mění v zásadité.

Ideální prostředí k otěhotnění

Vaginální čípky MYOovunelle v poševním prostředí napomáhájí vytvářet příznivé podmínky pro správnou funkčnost spermií

Pomocí stříkačkové metody se spermie rychleji dostanou k oplodnění vajíčka. Přesto je vhodné vytvořit zmiňované zásadité prostředí v pochvě tak, aby zde spermie přežily co nejdéle.

Veškeré snahy o přirozené otěhotnění je možné pomocí doplňků stravy Inofolic pro ženy a Folandrol pro muže v kombinaci s vaginálními čípky MYOovunelle. Ten zvyšuje pravděpodobnost oplodnění a otěhotnění ve spontánních nebo ve stimulovaných cyklech tím, že v poševním prostředí napomáhá vytvářet příznivé podmínky pro správnou funkčnost spermií.

Používání MYOovunelle® společně s pečlivým plánováním pohlavních styků tedy pomáhá párům v jejich snaze o početí.

Čtěte pečlivě návod k použití. MYOovunelle je zdravotnický prostředek, certifikát vydala notifikovaná osoba 0373.